Peelingi mechaniczne

Dzień dobry wszystkim ! Dzień taki ponury więc od rana zastanawiam się co tu ze sobą zrobić. Myślę, że to odpowiedni czas aby systematycznie zacząć wykonywać peelingi zarówno twarzy jak i całego ciała. A więc Peelingu witaj ! Jest to dość obszerny temat ale chciałabym go Wam pokrótce rozszerzyć.

Jak pewnie wiecie peelingi dzielimy na kilka grup że względu na zastosowaną metodę: mechaniczne,chemiczne ,fizyczne i mieszane. Istnieje również podział ze względu na głębokość działania. Wyróżniamy peelingi bardzo powierzchowne, powierzchowne, średnio głębokie i głębokie. Które z nich są najbardziej pospolite i najczęściej wykonywane? Zaczniemy od początku i dziś skupimy się na Peelingu mechanicznym:)

Peelingi mechaniczne dzielimy na:
Mikrodermabrazje. To mechaniczne usuwanie najbardziej powierzchownych warstw skóry z możliwością kontroli głębokości. Jest to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Wyróżniamy mikrodermabrazje diamentową i korundową w zależności jakie głowice zostaną użyte. Cena takiego zabiegu waha się w granicach 100- 300 zł.


scrub. Jest on najbardziej znany i lubiany przez wszystkie kobiety:) możemy go spotkać w formie kremu, żelu, emulsji z zawartością drobinek ściernych. Mogą to być granulaty polietylenu, sproszkowane łupiny orzechów i nasion, pestki owoców, ziemia okrzemkowa, piasek morski, glinka kaolinowa, krzemionka. Na rynku kosmetycznym wybór peelingów typu scrub jest ogromny. Możemy wybierać i przebierać w zapachach, formułach i kolorach.

– brushing. Słyszałyście o czymś takim? Brushing to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym przy pomocy aparatu wyposażonego w obrotowe szczoteczki. Można go też wykonać w domu jeśli posiadamy odpowiednią szczoteczkę do twarzy:)

-Gommage. Co to takiego? To peeling wykonany za pomocą preparatu który po zaschnięciu na twarzy ściera się delikatnie.

Kiedy powinniśmy wykonać peeling, czyli wskazania do wykonywania Peelingu mechanicznego :
-oczyszczenie skóry trądzikowej i mieszanej
– rozszerzone pory
-jest to alternatywa do Peelingu chemicznego jeśli mamy przeciwwskazania
-plamy po słoneczne
-blizny, zmarszczki okolicy ust, czoła, nosa i oczu
-szara ziemista skóra
– poprawia wchłanianie kosmetyku ( przed innymi zabiegami kosmetycznymi )

Jak widzicie duży wybór peelingów daje wiele możliwości. Co o tym myślicie? Czy często wykonujecie takie zabiegi?

11 thoughts on “Peelingi mechaniczne

  1. O gommage nie słyszałam wcześniej. Muszę się zainteresować, bo ciekawa jestem, jak działa w praktyce. Ja najbardziej lubię używać korundu wymieszanego z ulubionym kremem do mycia twarzy z Alterry. A kiedyś używałam savon noir, ale to już bardziej peeling enzymatyczny. Ciekawy wpis 🙂

  2. Ja uwielbiam peeling z kawy albo cukru. Skóra po nich jest cudownie gładka i aksamitna. A po kawie jeszcze tak pięknie pachnie.

  3. Z peelingami trzeba uważać bo można skórze mocno zaszkodzić. Ważne jest dobranie odpowiedniego peelingu do swojej cery. A w domowych warunkach sieganie po te delikatniejsze preparaty.

  4. Bardzo ciekawy wpis. Dawno już nie zaglądałam do kosmetyczki na fachowe oczyszczanie. Chociaż w domu od czasu do czasu robię peeling. Ale wiadomo – to nie to samo.:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *